| Ray218 a întrebat:

Salut! Am vorbit cu o persoana acum o lună si un pic si a incetat brusc sa mai raspunda la mesaje (pe snap) doar acolo vorbeam. Țin sa mentionez ca nu am alte retele de socializare sau nr. lui de telefon. Cum aș putea sa dau de el?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca persoana avea bun simt nu ar fi facut faza asta, se numeste ghosting. Ti-ar fi oferit un motiv, ca dureaza un minut sa scrii ceva, iar ziua are multe minute. Sfatul meu e sa ignori astfel de persoane imature.

| Ray218 explică (pentru dullcat):

Așa este...totuși,parcă a dispărut de tot. Mi am pus prietena sa îi dea mesaj pe Facebook, si nici acolo nu raspunde. Chiar daca i-a dat mesaj de pe ambele conturi... Oare o fi pățit ceva?

| dullcat a răspuns (pentru Ray218):

Nu este exclus, insa nu prea ai ce face in acest caz, mai ales daca nu stii nimic personal despre aceasta persoana, fie ca vorbim de adresa, familie sau alte informatii care sa te ajute. Nici nu este responsabilitatea ta, e totusi doar o alta persoana straina.

3 răspunsuri:
| AdioTPU a răspuns:

Daca nu ți-a lăsat alte modalități de a-l contacta atunci altfel nu prea ai cum sa dai de el.