| Wordofthat999999 a întrebat:

As putea lucra in paralel cu facultatea adica sa-mi caut un job ca sa ma intretin in timpul facultatii ca parintii nu ca n-au bani, dar tata e foarte zgarcit si tine prea mult la bani si imi scoate ochii de fiecare data si m-am saturat, imi scoate ochii din orice parca as fi o pacoste pentru el si atat, nu-i inteleg zgarcenia asta al lui a depasit limita si pun pariu ca nu s-ar indura prea mult cand voi fi la faclutate cu cheltuiala, si asa ca voi fi nevoita sa-mi caut un job si sa lucrez si sa merg si la facultate in acelasi timp si da voi locui la camin ca nu voi din localitatea respectiva. Pentru cei care au avut servici in paralel cu facultatea cum a fost se poate face lucrul acesta?

6 răspunsuri:
| papuciirupti a răspuns:

Salut!
si eu ma gandeam la asta dar am realizat repede ca nu merita. eu am intrat la utcb si aici ma incadrez la bursa sociala si pot lua anumite burse precum cele de merit, de performanta daca am peste 7 pot sa iau 11 mil ceea ce este mai mult decat suficient. si mai bine in timpul pe care il poti lucra sa inveti sa termini cu medie mare sa fii integralist si sa ai si bani, nu suna bine? intereseaza-te de burse

| Wordofthat999999 explică (pentru papuciirupti):

Aceste burse le primesti in fiecare luna?

| papuciirupti a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Din cate am vorbit cu cei mari da, la utcb daca ai media peste opt iei 8 milioane bursa si daca ai tai nu depasesc 1450 lei pe luna/membru mai o iei pe cea sociala adica cam 5 mil si e perfect, mai trebuie doar burta pusa pe carte. daca ai medie peste 7 iei 560 lei

| ioanalexandra345 a răspuns:

Da, se poate face. Am o prietena care nu este la zi la facultate, dar si daca esti la zi poti face asta daca ai putine cursuri. Lucreaza la Vodafone. Part time. Multa bafta la facultate si succes la bani!

| Wordofthat999999 explică (pentru ioanalexandra345):

Multumesc mult! :* eu voi fi la Un arte la design vestimentar si la zi.

| ioanalexandra345 a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Super frumos! Mult succes!