| XPrototypeX a întrebat:

Astazi am fost si eu la un prieten acasa pentru o balaceala.Am inotat ce am inotat vreo 2 ore, cu pauza(evident) si dupa iar am intrat.Am mai stat vreo 1 ora si dupa, nu stiu sigur ce am facut si mi-a intrat apa in ureche. M-am panicat putin, am incercat toate metodele de scoatere a apei(pe care le stiam inclusiv "topaitul intr-un picior") dar tot simteam apa acolo.Stiam ca mai e apa deoarece ma aplecam in jos si simteam cum se misca in ureche.Sincer nu stiu ce sa fac.Imi e teama sa nu fie alceva mai grav, eu stiu.Si ca sa stiti pentru cei care citesc, ca nu simt dureri absolut deloc dar ma jeneaza apa acolo in ureche, o simt in permanenta acolo cand dau din cap si ma aplec.Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai scăpat de senzaţia neplăcută, părerea mea e să mergi la medicul de familie, să-ţi dea trimitere la un medic orelist. E cel mai înţelept lucru pe care poţi să-l faci.
Dacă vrei o ocupaţie plăcută pentru timpul liber, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

4 răspunsuri:
| Casiana a răspuns:

Te asigur ca o sa iti treaca.Lasa sa treaca o noapte.Nu vei ramane cu ea acolo, mai sufera si tu putin!:*

| OtvloveR a răspuns:

Mi s-a intamplat saptamana asta-e naspa rau senzatia, stiu.am fost la piscina...nu poti sa o scoti, nu e apa, e doar senzatia sau niste ceara din adancurile urechii tale.in 2-3zile dispare, daca nu, un dus fierbinte si fara sapun in urechi o luna...garantat trece!

| smunteanu a răspuns:

Pai ai putea folosii un betisor de urechi, care o sa absoarba apa.Dar ai grija cum il folosesti!

| DariusHodut4465 a răspuns:

Pai am patit si eu dar am scapat de ea ziua urmatoare! S-ar zice ca nu-i grav dar ai grija sa nu iti infunde creierul e cel mai periculos!