| LuckyLuckyGIRL a întrebat:

ATENTIE! Dau fundita celui care imi data cel putin 2 modalitati eficiente pentru a invata lectia!

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

•Scrie o propoziţie sau 2 de multe multe ori pe o foaie până o înveţi şi tot aşa cu toată lecţia
•Ia un memo plus
•Încarcă să faci din lecţie o melodie şi să o cânţi mult sau să te înregistrezi şi să o asculţi la căşti mult.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai iti spun cum invat eu llectiile.
Pt inceput citesc lectia[pentru a sti despre ce este vorba], apoi incep si invat fraza cu fraza/paragraf cu paragraf si dupa le ''impreunez'' si gata.
Am auzit ca daca mananci ciocolata inveti mai repede...

| LuckyLuckyGIRL explică:

Multumesc mult dar aleg castigatorul pe14 decembrie