| MrHello a întrebat:

Salut ba. stie cineva cum pot invata mai usor si mai lejer? dau funda va rog daca se poate metoda foarte simplee

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inchide pc-ul si concentreaza-te numai la lectii.

| nlko a răspuns:

Buna!
Cel mai usor e sa gandesti logic toata materia. Stii, sa nu inveti ca papagalul.
Si daca sunt denumiri mai ciudate, eu incerc sa le asociez cu alte cuvinte pe care nu am cum sa le uit.
Bafta!

| gaby3599 a răspuns:

Incearca mai intai sa te chinui. Ai aceasta senzatie pentru ca nu esti obisnuit sa inveti(am dreptate?). Incearca pentru inceput sa lasi alte lucruri deoparte si o sa vezi ca o sa-ti imbunatatesti puterea de invatare

| maryiutzu a răspuns:

Este foarte ușor..folosește evidențiatoare, post-it-uri și tot felul de creioane, pixuri etc. Colorate.Tot ce trebuie să faci e să subliniezi ce este esențial cu o culoare si restul paragrafelor cu altfel de culori.Eu am făcut asta și am învățat trei pagini de caiet studențesc în 20 de minute. Funda?