| M12WTF a întrebat:

Salut băieți! Cum vedeți sa se termine războiul în Ucraina? Sunteți de părere că Rusia vrea sa atace nato după? Va veni un al 3 lea război mondial?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil că intr-un final din păcate Ucraina va pierde niste teritorii și rușii se vor opri.

| TimberWolf a răspuns:

Nu te mai uita la mizeriile alea de stiri, nu ataca nimeni Nato!

| 1onur a răspuns:

înțeles.

iar când nu le va convine din noi ceva. Alt război, alt măcel, alte virusuri,...

| Theo94 a răspuns:

Cel mai probabil rusia o sa piarda razboiul, rusii nu mai au putere, au pierdut o gramada de oameni si armament, au fost invadati in regiunea kursk de soldati din Ucraina. A doua armata a lumii s-a dovedit a fi o gluma.

| Cinic a răspuns:

Ucraina va ceda niste teritorii, cel mai probabil tot ce au peirdut pana acum. Dupa care acele teritorii anexate de rusi vor deveni zona tampon intre nato si rusia. Ucraina va intra in nato si va face parte din acest behemot. Financiar, politic, militar si woke. Nu cred ca va exista un razboi rusia-nato ci un razboi nato- rusia, china, india si iran. Despre razboiul din ucraina se vorbeste inca din 2004, poti cauta pe Youtube. Ucraina trebuia sa ramana buffer zone, neafiliata nato sau rusiei, dar entitatile din spatele nato/sua/e.u sunt in foame mare de control geopolitic nu ca putin nu ar fi la fel. Milioanele de soldati ( atat rusi cat si ucrainieni) nu sunt altceva decat niste bieti pioni pe tabla de sah a elitelor globale.

| suntserios a răspuns (pentru Cinic):

Pai și ce Ucraina a intrat în nato sau de unde până unde atacul Rusiei?

| Cinic a răspuns (pentru suntserios):

Cred ca glumesti! Ucraina avea de gand sa intre in nato/ue. Practic rusia avea sula la fund. Asta este si motivul principal al invaziei.

| suntserios a răspuns (pentru Cinic):

Zici tu?
De unde stii?
Nato a respins constat si intemeiat orice dorinta a Ucrainei sa intre in Nato tocmai pentru ca nu respesta niste reguli legate de conflictele cu Rusia.

Practic si daca intra Ucraina in nato... ce se intampla? Atat timp ca Rusia isi tinea armele acasa nu patea nimeni nimic

| Cinic a răspuns (pentru suntserios):

Ucraina a dorit sa intre in nato in 2008 si i-sa promis ca va intra dupa ce indeplineste toate conditiile. Dupa revolutia "maidan" din '12 ucraian a inceput sa accelereze procedurile de intrare in nato. Pe tabla militara a lumii asta ar fi pus sua intr-o pozitie ofensiva si al naibii de favorabila in detrimentul rusiei. Nu-i nimic nou sub soare.

| suntserios a răspuns (pentru Cinic):

Da cand a atacat Nato o tara?

| Cinic a răspuns (pentru suntserios):

Serbia, libia, siria, afganistan, irak iti spun ceva?!

| suntserios a răspuns (pentru Cinic):

Nu.
Ai enumerat niste tari pe unde SUA a încercat una alta.

| Cinic a răspuns (pentru suntserios):

Nu cred ca vorbesti serios laughing Da sua este varful de lance, dar asta nu exclude nato si inclusiv noi. Eu nu stiu la ce stiri te uiti tu dar ai chat gpt, dar nici pe ala nu il crezi laughing

| suntserios a răspuns (pentru Cinic):

Confunzi SUA cu Nato cred.

| Cinic a răspuns (pentru suntserios):

Am intrebat chat gbt sa imi spuna cati soldati nato au murit in urma razboielor descrise de mine mai sus, cu exceptia soldatilor sua. Raspunsul aproximativ este intre 1200-1300 de soldati. Deci fara sua ( care este main force) si inclusiv romani!

| suntserios a răspuns (pentru Cinic):

Știi că în conflictele alea au murit și soldați din Australia, Ucraina, Rusia, Noua Zeelanda... Adică din forțele care au participat la misiunile de acolo

Și câte teritorii au anexat SUA și NATO?
Sau care au fost motivele conflictelor la care au participat? Întreabă și asta...