| Marius12398 a întrebat:

Salut baietii! Ma puteți ajuta și pe mine cu o problema la o cartela de Anglia mai exact Vodafone. am activat opțiunea de 30£. am semnal la cartela îmi arat "R" la semnal. am activat opțiunea. dar nu îmi da voie sa sun sau sa fiu sunat ..am încercat sa sun pe nr de Anglia pe nr de România nimic. mulțumesc

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai telefonul codat? Cu abonament luat?

| Dandinelle a răspuns:

R apare de obicei cand e deja in roaming. Uita-te pe telefon la optiunile de roaming, vezi ce provider ai, daca e selectat automat sau il poti selecta tu. deci esti in Romania sa inteleg, sau undeva in afara Marii Britanii. Verifica-ti soldul si inca odata ce ai in optiunea de 30