| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Care este parerea voastra despre faptul ca Ucraina nu a asigurat plecarea civililor inca din momentul in care Rusia a anuntat public ca va ataca?
Asteptarea cu civilii in orase, fiind greu acum sa-i evacueze din cauza faptului ca a razboiul a inceput, aeroporturile au fost bombardate etc etc.
Nu e o greseala ca au asteptat primul atac pentru a scoate civilii?
Am citit mai multe articole in care au murit civili sau sunt inchisi prin case fara posibilitatea de a iesi din tara.
Ce parere aveti?

1 răspuns:
| Mavni a răspuns:

Tu iti dai seama ce vorbesti?
Unde si cum sa evacueze populatia unei tari intregi? Stii cat de mare este Ucraina?
Si apoi, uita-te la ai nostri. Ne-au tot spus ca nu va fi razboi. Acum ne spun ca Romania nu va fi antrenata in razboi. Cum nu, daca este membra NATO?