| shookdazed a întrebat:

Salut,cati dintre voi sustineti conceptul Childfree?
Adica cei care nu isi doresc sa faca copii?
Eu unul nu imi doresc copii din cauza faptului ca nu ma vad in stare sa cresc unul si am zis decat sa il fac si sa il chinui mai bine stau liniștit si imi vad de viata mea insa din cauza acestui fapt multe femei au refuzat o relatie cu mine tocmai ca isi dorea copii lucru care m-a deranjat un pic insa am decis sa le respect decizia.
Voi cati sustineti acest concept si de ce?
Va rog frumos fara comentarii este o intrebare strict conversationala.
Mulțumesc.

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Este alegerea ta. Tu intrebi aici pentru ca te indoiesti de decizia ta?

E foarte bine ca ati discutat de la bun inceput acest aspect. Unele femei au asteptat cu anii sa aiba un copil, iar barbatul le-a tot dus cu zaharelul pana au ajuns la menopauza.

Nu e usor sa cresti un copil, dar nu il cresti singur. Daca ai si un sistem de suport (de exemplu bunici) e mai bine.
Cred ca 1-2 copii e rezonabil, mai multi e prea multi.