| Nustiu26357 a întrebat:

Ce parere aveti de anul asta?
De ce e asa oribila?
A inceput cu stanga si cred ca se va termina tot cu stanga!

5 răspunsuri:
| RKBlue a răspuns:

Anul asta tot e bun...Gandeste-te la anul cand o inceput ciuma, cum crezi ca te-ai fi simtit atunci?laughing
Nu stiu cum se va termina, dar e cam naspa...Adica cel putin unde locuiesc a plouat in fiecare zi macar cateva ore din mai...

| Nustiu26357 explică (pentru RKBlue):

Si la mine ploua in fiecare zi!
Dar cand a inceput ciuma doar o ptoblema era dar acum este aceasta 'pandemie', SUA aproape a creat un razboi cu Iran! Australia a aproape a ars de tot! Acuma vremea e anormala! In SUA maimutoii aia dau foc la tot, sparg magazinele si vandalizeaza statuiele (sigur n-am scris bine dar aia e) si chiar am vazut o stire unde albii pupau picioarele negrilor ca sa isi ceara iertare pentru rasism!
Mie anul asta mi se pare un defect! Cum am intrat in anul asta a inceput tot

| RKBlue a răspuns (pentru Nustiu26357):

Atunci nu era doar o problema...Era si foametea si biserica care avea fite(voiau bani de la oameni, ardeau pe rug, etc)
Dar nu discutam istorie si altele laughing
Rasismul in SUA e o problema, care acum pare ca incepe sa cada dintr-o extrema in cealalta(negrii erau cei urati, au cei albi incep sa fie urati). Stirea cu cererile de scuze si ingenunchiatul era de fapt mai veche de vreun an(am vazut reddit).
Au mai fost perioade proaste si o sa mai fie, important e sa nu ne pierdem capul si sa iesim cu bine din 2020...

| Nustiu26357 explică (pentru RKBlue):

Pai a dar pentru mine asta e cel mai urat an din viata mea! Gandeste-te ca eu nu pot taia iarba din curte pentru ca ploua incontinuu! Am un curte nu foarte mare dar nici mic! De 3-4 zile am inceput sa tau iarba si pana acum doar in spatele curtii am reusit! Deci de vreo 3 zile doar in spatele curtii am putut taia din cauza ploii!

| Nustiu26357 explică (pentru RKBlue):

Niciodata nu a plouat la mine atat de mult ca acum