| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Ce preferati, Mc Donalds sau Burger King si de ce?
Nu ma intereseaza absolut deloc parerea celor care o sa spuneti ca,, nici unul pentru ca nu sunt sanatoase si au mancare artificiala, bla bla tra la la..."

34 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie mare la limbaj! Nu am fast-food-uri din astea mari in oras si prefer sa mananc la unul mic dar al carui patroana este o femeie curata.

| maphiotul a răspuns (pentru Salontanul):

,,Atentie mare la limbaj!"
Păi daca se gaseste intotdeauna cate un,, deștept" sa ma provoace/sa comenteze aiurea

| Salontanul a răspuns (pentru maphiotul):

Da, omule! Ideea este ca jignind se poate enerva admina si "te taie de la portie". laughing

| maphiotul a răspuns (pentru Salontanul):

Cand întreprind ceva imi asum riscurile aferente.

| Salontanul a răspuns (pentru maphiotul):

Treaba ta! Vad ca ti-au fost sterse raspunsurile! E luni si Cristina-i la treaba.

| maphiotul a răspuns (pentru Salontanul):

Ma iubeștelaughing

| Salontanul a răspuns (pentru maphiotul):

E! Vezi? Tot mai sunt persoane care tin la tine.hee hee

| Violleta2022 a răspuns:

Nici unul! Ambele sunt la fel de proaste si nocive, cu carne congelata de ani de zile.

| mihai69 a răspuns:

La plăcinte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prefer cele în genul Spartan sau Nikos.

| maphiotul a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Da,Spartan e bun.
La Nikos nu am fost niciodata

| GabiDumitrescu a răspuns:

Legat de artificiala/non-artificiala, la Mec au aia de la Chef Foa, noroc cu reclamele din Android. Am incercat, foarte buni, chiar decenti. Aia ieftini sunt niste mizerii sinistre. Problema la cei decenti e ca unul ma costa cit o portie mare la chinezesc in mall (Kung Food, nu cred ca e in Bucuresti), si prefer chinezescul la orice ora. Burger King nu am avut ocazia, ca nu exista asa ceva in Iasi si cand am ajuns prin Bucuresti nu am apucat sa trec pe acolo.

| maphiotul a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu sunt fan-ul nr.1 Burger King laughing
Deci iti recomand

| maphiotul a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Apropo,s-a redeschis si la Brasov(mai aproape de tine ca Bucurestiu)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru maphiotul):

E mai usor sa ajung la Bucuresti decat la Brasov. O ora cu avionul si gata. Dar desigur ca nu o sa vin pana acolo doar pentru un burger.happy

| maphiotul a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Se deschide aeroport si in Brasov(sau poate e deschis deja)
laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru maphiotul):

Este, dar nu sunt zboruri Iasi-Brasov ca nu e cerere. Iar ca sa zbori cu escala... iesi mai ieftin daca zbori pana la Paris sau Milano si inapoi.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nici nu trebuie sa iesi din aeroport, au in Otopeni BurgerKing.
Si da, pare ceva ceva mai natural ca Mc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Ahhaaaaaa! Acum sa vad cand mai prind bilet de avion cu vreo 200 RON dus-intors.winking

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cand o sa apara blueair iar happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Nuuu, am prins si la Tarom de cateva ori niste super-preturi. Bine, nu stiu daca mai e cazul acum, dar...

| ReddY25 a răspuns:

Am mâncat rar la Mc, n-a fost groaznic, cel puțin pentru mine(din fericire, unele s-au îmbolnăvit, dar asta e partea a doua).Nu obișnuiesc să mănânc la fast-food-uri, mai bine ceva bio dar gusturile nu se discută

| RoCkKiD a răspuns:

Nu am incercat tot meniul doar cativa burgeri de la fiecare. Acestea fiind zise, mie burger king mi-a parut super plat, adica toti burgerii pe care i-am incercat au fost ok, nu au fost rai dar nu au avut nimic interesant. La Mc parca sunt mai aromati si au mai multa personalitate.

| maphiotul a răspuns (pentru RoCkKiD):

Hmm...
,,gusturile nu se discuta" happy

| CleanHeart a răspuns:

Kfc

| Utilizatoare123 a răspuns:

Burger King e foarte slinos, părerea mea. Mi se pare o mâncare care "pică greu". McD parcă e mai mâncabilă și oricum are un gust inconfundabil.

| maphiotul a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Noi barbatii mancam de foame, voi de fițe laughing

| Utilizatoare123 a răspuns (pentru maphiotul):

Eu am zis ce-mi place mie, că asta ai întrebat. nu mai urî femeile, s-o găsi vreo naivă și pentru tine.

| Utilizatoare123 a răspuns:

Păi nici proastele nu te vor dori, la ce dume ieftine ai.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Eu zic McDonald's pentru ca nu am mancat niciodata la Burger King. La Mc e cat de cat buna mancarea, imi plac mai ales deserturile

| maphiotul a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

,,Eu zic McDonald's pentru ca nu am mancat niciodata la Burger King."
Ăsta e un motiv sa votezi cu Mc Donalds? laughing

| Animeforlifee9921 a răspuns (pentru maphiotul):

Cam ai dreptate, am dat un raspuns aiurea, dar am auzit ca la Burger King nu e mai bun decat la Mc

| Deliutzz a răspuns:

La Burger King nu prea imi plac sosurile. la mc mănânc cel mai frecvent dar și Burger King e ft bun!