| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Ce va face pe voi sa fiți oameni buni?

11 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Sunt buna pana nu sunt calcata in picioare sau nu vad o nedreptate.De ce pentru ca asa m-a facut mama, asa ma simt bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mentalitatea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Credința în Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa m-am născut. Am sufletul bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii de aici sunt realisti, spun ca mentalitatea, educatia, si asa mai departe dar mai sunt si unii care spun Dumnezeu, ca na... fara Dumnezeu ar fi fost handicapati ca gandire, s.ar fi uitat la cer 24/7 cu gura plina de saliva nestiind nimic se pare. N.ar fi avut creier nici sa faca un calcul de 2+2. Cred ca fara Dumnezeu ar fi bagat cutitul in tot ce misca. Cat de penibil sa fi sa apui "Dumnezeu" de parca noi n. avem mentalitatea necesara pentru a distinge si a separa binele de rau. Dar altii au nevoie de Dumnezeu sa faca asta aparent. Aia e, nu toti ne nastem inzestrati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii răi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu sunt un om bun. Doar mă lupt să fiu, cu toate că o dau în bară cam des.

Sunt considerată de Dumnezeu un om bun, prin har.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ar trebui sa iti spun.
https://pastebin.com/Di3eh2NE

| UnDiavol a răspuns:

Mănâncă sawurma in fata unui cerșetor și nu-i dau Muhahaha ))))) ( glumesc )

| AnImElOvErBuTiDkQ7 a răspuns:

Dumnezeu. happy