| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, cine stie cu ce nota s-a intrat anul trecut la scoala de politie din Cluj?(cea mai mica nota).

1 răspuns:
| Ioana_5895 a răspuns:

Admiterea la Scoala de Agenti de Politie "Septimiu Muresan" din Cluj s-a terminat. Cel mai mare punctaj obtinut a fost 87 de puncte din 100 posibile. Concurenta a fost de aproape 6 pe un loc, dar multi au picat la probele fizice.

In acest an, la Scoala de Agenti de Politie din Cluj s-au inscris 1.685 de tineri, din care, dupa probele de educatie fizica si evaluarile medicale, au ramas 1.064 de candidati.

Acestia au sustinut vineri, 3 septembrie, testul scris de limba romana si limba straina - engleza, franceza sau germana - la alegere.