| numesiprenume0 a întrebat:

Cred ca toata lumea stie pe cineva care orice ar zice te-ar face sa razi, care gaseste ceva amuzant in orice si care stie ce sa zica si cand, ba chiar mai mult si cand nu stie ce sa zica spune ceva amuzant.
Cum sa fii acest gen de persoana?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la clovni?

| Caro34 a răspuns:

In viata noastra, macar o data, am intalnit astfel de oameni. Ei sunt oameni: normali, naturali, cu suflet mare si adesea ei, in sine, sunt tare tristi insa incurajandu-i pe ceilalti se autoincurajeaza pe ei! Ei iau totul cu: umor, detasare, optimism, incredere deplina in D-zeu si sunt foarte placuti. Imi amintesc de un student de-al meu; el era asa! Am invatat enorm de multe de la el si mi-era imposibil sa nu-l plac mult, cand vedeam ce pozitiv gandea. Nu avea note mari insa avea o putere interioara mare, iar asta il facea un om deosebit! Am avut si profi astfel, dar astfel de oameni se nasc o data la 100 de ani si trebuie apreciati. Numai bine!

| unprietenaproape a răspuns:

Cum sa fii? iubeste viata, iubeste te pe tine, iubeste oamenii, citeste mult, caci persoanele glumete sunt citite, fii vesel, optimist prietenos, saritor sincer,
invata de la ei www.youtube.com/watch?v=DmgK-wIuT9s

| Freya1 a răspuns:

Prietenul meu este genul care are simtul umorului foarte bine dezvoltat.Ma face mereu sa rad cand sunt suparata si cand e panicat gaseste el ceva amuzant de facut sau zis sa isi revina.
Sunt oameni care au harul asta si cred ca sunt norocosi

| PersonajFictiv a răspuns:

Eh,pai daca orice ar zice as rade, probabil ori e el foarte amuzant ori eu foarte bolnav.