| Steam321 a întrebat:

Salut cum as putea sa nu mai mănânc așa des mâncare de tip fast food adică eu mânac zilnic de la mac sau KFC câte 2 3 meniuri și as vrea sa renunț dar nu pot este ca un drog. dați mi niște sfaturi dacă stiti

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

...şi încă mai eşti în viaţă?

Îţi impui să nu mai mănânci rahat şi cu asta basta, cum fac şi cei care se lasă de ţigări, de Cola, de cafea şi de orice altceva care creează dependenţă.

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru motivaţie:
http://youtu.be/jAnCOHCVjyU

| katy a răspuns:

Gateste mancare acasa, evita o perioada sa treci pe acolo, fa-ti ocupatie permanent.

| Bondarel99 a răspuns:

Pentru inceput incearca sa reproduci acasa mancarea de acolo, adica cartofii prajiti, un burger facuti in casa sunt mai buni decat cei de la fast food unde se foloseste acelasi ulei pentru nu stiu cate prajeli si sa nu mai zic de ingredientele nesanatoase pe care le contin. Apoi invata-te sa mananci mancare gatita, sa iti gatesti si altceva sau daca stai cu parintii si ei gatesc sa te bazezi pe mancarea aceea. Ceea ce vreau sa spun ca pe termen lung fast food-ul este foarte nociv, e bine daca vrei sa faci ceva in sensul asta.

| Fatamuntilor a răspuns:

Evita asfel de locatii!
Fa-ti timp si gateste acasa.Incepe cu mancaruri simple, salate de pilda.
Chiar si ceapa cu mamaliga este mai bun.
Macar faci miscare pentru a elimina calorile,, pacatose''?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu nu-ti mai cumperi mancare de acolo, fara nici un fel de compromis. Tine de vointa, iar cand vrei ceva nu exista "nu pot ".