| DanielHabax a întrebat:

Salut.

Cum credeți ce încearcă societatea să colaboreze cu cei mai urâți?
Din punctul meu de vedere, daca n-ai vreo calitate (umor, inteligență, amabilitate) e greu sa ai multi prieteni și să ai o viață normală.

In teorie, da, nu contează aspectul fizic, bla bla, bla bla, ca vezi d-le, contează caracterul, că fiecare e frumos in felul sau. asta e să sune frumos, să se simtă bine persoanele cu un aspect fizic mai puțin plăcut.
Te afectează mult treaba asta, să fii urât, la liceu uneori, auzeam persoane zicând iax când era vorba despre mine sau alte persoane,
Voi ce credeți, afectează viața unui om aspectul fizic? Cât de tare il poate afecta? Ce credeți că ar trebui să facă sa evite durerea?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca are stima de sine buna va avea de castigat in viata, fiind alaturi de oameni trebuie sa fie constient ca minciunile si interesele sant prioritati pentru ceilalti. Nu e asa misto sa te relationezi cu lumea doar daca ar fi serioasa si buna la suflet.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu încearcă. 2. Da. 3. Depinde de el. El poate decide dacî îl afectează sau nu. 4. Dacă durerea este din cauza aceasta, să o analizeze și să o recadreze.

| Minerva9709 a răspuns:

1. Frumusețea și urâțenia sunt subiective. Pentru mine frumosul înseamnă ceva iar pentru tine altceva.
2. Nu exsista persoane urate. Toți sunt speciali și frumoși în felul lor si nu e pentru a suna bine.
3. Descoperit calitățile tale intelectuale și dezvolta te
4. Inteligenta bate frumusețea stereotipala.
5. Mergi la un psiholog pentru a te dezvolta și pentru a învăța cum sa nu mai pui la suflet mizeriile ce ți le arunca niște superficiali needucați