| Ema1234 a întrebat:

Salut.cUM SA FAC sa-mi schimb atitudinea? Vreau sa fiu mai vesela, mai zambareata( cu totul ca n-am un zambet frumoscrying ), vreau sa fiu mai."inocenta"thinking Caracterizata cu o atitudine vesele, pozitiva si draguta. Fiindca nu pot sa zambesc intruna, m-am gandit ca poate ma ajutati voithinking

3 răspunsuri:
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Nu trebuie sa zambesti intr-una ca sa fi cu adevarat fericita. fericirea vine din interior, se creeaza in interior si se pastreaza in interior. important este ca tu te simti astfel, nu trebuie neaparat sa si arati asta tuturor. uneori chiar si cand zambim de fapt nu suntem chiar in largul nostru, si incercam sa ne mascam starea de tristete cu un zambet fals, care nu exprima nimic. asa ca in concluzie cel mai bine este sa fii vesela, fericita atunci cand chiar te simti asa, nu sa incerci doar sa arati asta.

| Eva a răspuns:

Nu poti "premedita" asa ceva... trebuie sa fii naturala. Atitudinea iti reflecta starea de spirit, daca nu simti in interior "veselia", nu are rost sa zambesti, o sa se vada ca e un zambet fortat.
Incearca sa gandesti pozitiv si sa fii mai optimista, si o sa raspandesti lumina happy

| EyesSad17 a răspuns:

All right pai trebuie sa fi originala stie cand unu face glume sa razi sau sa zambesti sa simti ca viata nu e asa de urata sa vezi totul in roz
fa prostioare nu vulgare
sa faci glume
fa ce iti vine in minte
eu asa fac astea d la mine din clasa ma vad o aiurita dar amuzanta
si iti doresc mult succes si nu uita nu conteaza fizicul conteaza atitudinea si inteligenta