| kate68 a întrebat:

Daca ma pricep la Lb. engleza si franceza ( in special engleza) ce meserie mi s-ar potrivi, in afara de profesor? astept multe multe comentarii
Ofer funda! :*

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți iei atestatul de traducător și îți faci o firmă cu mai multe persoane care cunosc alte limbi străine!
Pa, pa.

| AnimalX a răspuns:

Poti sa fii translator...Primesti cevawinking
Poti sa muncesti in alta tara...In special Anglia... sau in America.
Ai mai multe optiuni... Bafta!big grin

| Brunette13 a răspuns:

Poi Ghid turistic, Manager... adica sunt multe depinde ce iti doresti tu... :*

| alexsoare a răspuns:

Poti deveni ghid turistic, vorbindu-le oamenilor straini depre obiective turistice sau traducator

| adddaa a răspuns:

Translator happy

| raluraluca222 a răspuns:

Translator sau poti lucra undeva in relatii cu clientii, fiind nevoie de una sau mai multe limbi straine pentru a te intelege cu clientii straini si de asemenea ai nevoie sa fii o fire sociala, succes happy