| MarianDeluise a întrebat:

Salut

Daca stau 5-6 ore in fiecare zi in fata calculatorului am sanse sa orbesc sau sa port ochelari?

Precizez ca am un monitor destul de performant.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa orbesti nu prea ai sanse :) (decat la batranete undeva in jur de 50-80 de ani-daca mai traiesti :) ) dar sa porti ochelari DA!
(nu prea conteaza performantele monitorului)
http://www.eva.ro/......-4382.html

Răspuns utilizator avertizat
| DixieP a răspuns:

De orbit nu, dar sunt sanse sa porti ochelari, de ex. fratele meu poarta ochelari de la prea mult stat cu ochii in ecran.
Deci iti sugerez sa stai mai putin pe calculator, si daca vrei sa-ti imbunatatesti vederea incearca un morcov.

| Allison2009 a răspuns:

Doar sa porti ochelari