| Bogdipov a întrebat:

De curiozitate ce as putea sa fac daca minunata mea profesoara de romana a decis sa ne schimbe ora de la 17.30 la 12.00? Pt ca ne-a pus ora ei peste ora de sport. Jumatate de clasa a intrat la sport iar alta jumatate la romana. Eu am intrat la sport. Toti de la sport am primit nota 2 pentru ora viitoare de romana si absenta. Ce as putea sa fac?

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Stai putin, exista ore de sport online? big grin

| Nirvanaaa a răspuns:

Încercați sa negociați cu ea și sa ii ziceți ca ora de sport se tine și dacă dorește dansa sa vorbeasca cu profesorul vostru de sport pentru ca voi nu aveți aceasta autoritate. Asta trebuie stabilită la nivelul școlii. Dacă nu, un părinte (al tău sau al unui coleg) sa sune ori profesorul ori directorul și sa lămurească situația. 2 se pune in caz de tema nefăcută nu in caz de absenta, nu este normal ce a făcut.

| Bogdipov explică (pentru Nirvanaaa):

Mai de graba varianta cu parintii deoarece nu ai cum sa vb cu ea.
Multumesc

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Bogdipov):

Părinților va trebui sa ofere un răspuns legat de asta. Si este dreptul vostru atat timp cât exista suprapunerea aceasta de ore.