| DjDkill a întrebat:

Deci m-am uitat ca prostu la un film horror si am jucat un joc horror si am memorat toate legendele de groaza ca prostu si nu mai imi ies din cap deci mereu cred ca e cineva in casa(slenderman) dar nu e mereu cred ca vine ceva din oglinda de aia am eu insomni ca am oglinda in camera(Mary) si imi e frica sa stau singur noaptea in casa(jeff the killer) stiti cum pot sa fac teama, groaza frica sa dispara? Simt ca o sa cedez nervos.

6 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

De acord cu ce ti-a raspns userul lasyxd, dar eu te-as sfatui sa mergi sa discuti si cu un preot. Eventual sa te duci si la spovedanie. Credinta in Dumezeu ajuta!

| CRC98 a răspuns:

Asa mi-e frica si mie sa stau singur in casa mai ales noaptea trebuie sa nu te gandesti la zombii, extraterestrii etc evitale incearca sa te gandesti la niste melodii sau sa canti dansezi etc sa vezi ca o sa te simti mai bine happy

| VictorMihail1990 a răspuns:

E pe naiba..si eu am aceeasi probleme si psihologii m-au ajutat cu un ***! nu m-au ajutat cu nimic! eu de 3 ani dorm cu bata de baseball sub perna din cauza asta.

| Iasyxd a răspuns:

Incearca un psiholog sau chiar consilierul scolii..sigur te poate ajuta sa treci peste.

| animeioana55 a răspuns:

Si eu cand am auzit prima data de Mary nu am mai putut sa merg pe intuneric in fata unei oglinzi, si naspa ca daca noaptea aveam nevoie la baie trebuia sa trec pe langa o ogilnda mare.Dar uite, ei sunt povesti si in plus imagineazatii in viata de zii cu zii si o sa te amuzi. Cum ar fi pe toti trei la mall cumparandu-si haine, sau pe jeff the killer si slenderman la cratita cu sort roz si boneta de bucatar si din oala ies tentacule.
Dar daca te ajuta atunci cand tie frica repeta de multe ori in gand sau cu voce tare: Am frica doar de Dumnezeu si stiu ca el ma va apara. Nu trebuie sa iti faci griji, multi au temeri, e normal.

| Pop_Serban_1990 a răspuns:

Si eu am auzit o gramada de legende horror cu (mary, Slender, Jeff the Killer etc) dar recunosc mie un pic frica noaptea dar stiu ca aceste lucruri nu exista si atunci cand mi-e frica fredonez melodia mea preferata poate te ajuta acest sfat happy