| Decebal a întrebat:

Salut dragilor! Deseori ma simt singur si fara dispozitzie chiar daca sunt inconjurat de colegii de serviciu, de prieteni...cum sa scap de starea in care ma aflu?

Răspuns Câştigător
| Misha_1025 a răspuns:

Da...cam asa sunt si eu! La servici am doar colegi, in afara serviciului am "prieteni" iar acasa am familie (sotie, copil si o pisica). Ce poate fi mai frumos?!
Cluburi? neee pentru ca costa!
Chefuri? neee pentru ca am familie!
Amor? neee pentru ca sunt insurat!
Faci parte din categoria asta?
Atunci iti meriti soarta!
Frateeee... viata e scurta si trebuie traita! Fa ceea ce iti place mai mult si da-le-ncolo probleme si alte cele!
Fi "nesimtit" si nu te lua dupa "bunul-simt" pentru ca ajungi, intr-o bunazi, sa clachezi si atunci o sa spui "bai ce blonda am fost"!
Ca sa intelegi mai bine, asa ceva ma simteam si eu si am inceput sa nu mai bag in seama toate necazurile, si-s multe care se numesc BANCI si atunci am zis: sti ce, da-o-ncolo de treaba, dar eu inca mai respir, deci? traiesc! Hai sa ne "auzim" cu bine iar daca vrei un confident sti unde ma gasesti.
P. S.
Cind ajungi sa ai o depresie, inseamna ca deja ai luat-o razna...nu se merita. Succes!

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Probabil ai o depresie. sad
iti lipseste ceva afectiune din partea familie, sotiei, celorlalti prieteni etc.Stiu,la servici sunt toti amabili...insa acasa lumea e mai monotona. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este depresie, este " boala " celor ce vor, ce nu pot avea, ce vor sa fie, ce nu se poate!
Cauta si vezi CINE esti si UNDE ti-e locul. Cind vei intelege asta vei si multumit si fericit.
Renunta la " impresii " si trait cu gindul in lumea altora. ( adolf )

| Dan a răspuns:

Asculta o melodie, citeste o carte buna, fa o plimbare si vezi! Noroc!