| Ca7u7z a întrebat:

Salut, eu sunt clasa a 8-a si nu prea stiu la ce profil sa dau la liceu.
Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| ERMO a răspuns:

Daca iti place matematica sau informatica foarte mult atunci iti recomand mate-info. Daca iti place mate si fizica atunci du-te la mate-fizica, mai sunt tologia (religie) si filologia(multa romana). Daca astea nu-ti plac atunci nu prea stiu la ce altceva ai putea sa intri, poate la scoli de arta ca de exemplu Tonita-desen.
Succes.

1 răspuns:
| mdany a răspuns:

Buna.Pai la inceput axeaza-te la ce vrei sa fi, adica la ce iti place mai mult pentru ca la facultate este posibil sa dai la profilul unde ai terminat, si etc.Deci in principiu axeaza-te la ce iti place si mai consulta un profesor, de la scoala pentru ca iti va zice mai concret ca altcineva.
O zi buna.