| StorytimeDeea a întrebat:

Salut, eu sunt Deea iar astazi am revenit cu un nou storytime. Numarul 3 de pe acest cont Azi am sa va povestesc despre CUM ERA SA MOR LA 12 ANI. daca vreti puteti sa lasati un comentariu cu o intrebare la chestiile pe care le povestesc sau ceva. daca ai putea ramane pana la final si sa citesti tot as aprecia foarte mult. Deci sa incepeeem. Gen era o zi de marti si m-am trezit cu o imensa nevoie de atentie. Efectiv simteam nevoia sa fiu bagata in seama si sa mi se dea foarte multa atentie (nu ma intrebati ca nici eu nu stiu de ce happy ) Bun deci m-am trezit cu aceasta nevoie de atentie si am coborat in sufragerie unde familia mea se uita la televizor in afara de mama care punea masa. Am incercat sa fac orice sa fiu bagata in seama si sa vorbeasca cineva cu mine dar giciti ce! FIX IN ZIUA AIA NIMENI NU MA BAGA IN SEAMA! Gen trebuia sa repet de 3 ori profpozitia sau fraza pe care o spuneam pentru a o auzi altii si a-mi raspunde. Si la masa la fel. Toti vorbeau iar pe mine nimeni nu ma baga in seama. M-am dus in camera mea si efectiv ma gandeam cum sa fac sa primesc atentie cum sa fac sa nu stiu ce... Bun si m-am pus si am cautat pe google "Cum sa fii in centrul atentiei" si mi-a iesit o intrebare pusa de un utilizator TPU. Aceeasi intrebare pe care o pusesem eu pe google. Am dat click evident happy Era un raspuns cu fundita si m-am gandit ca a mers si de aia a primit funda. Si acolo scria ceva gen: "Prefate ca lesini sau chiar lesina. Ca sa lesini iti acoperi gura si nasul cu ambele maini si nu ii dai voie aerului nici sa intre nici sa iasa. Cum creierul nu primeste oxigen o sa lesini si o sa fii in centrul atenției cand te trezesti." Si mai scria acolo si ceva asa "Crede-mă ca merge. Am incercat si am fost in centrul atentiei 2 sapt pentru ca ma intrebau daca ma simt rau si nu stiu ce" Deci jur. Chiar asa scria. Nu mint. Si eu "desteapta" happy m-am gandit sa fac asa. M-am dus in sufragerie (toti erau in bucatarie si eu terminasem de mancat mai devreme ca ei si urmau si ei sa vina in sufragerie) si m-am tinut de nas si de gura cum scria acolo. Prima data simteam ca si cum cineva imi baga un cutit in gat si nu mai pot respira. Dupa un timp am inceput sa ma inrosesc si sa ametesc. Se simtea ca si cum as fi drogata sau m-as culca. Apoi am simtit cum mi se inmoaie pioarele si nu imi mai pot tine echilibrul. Am inceput sa clipesc repede ca si cum nu imi mai puteam tine ochii deschisi si simteam ca ma durea capul. Am vazut negru in fata ochilor si de acolo BAM! Am lesinat. Ghiciti ce. Inainte de a imi pune in practica planul de a fi in centrul atentiei nu am luat in calcul sa ma asez pe canapea sa lesin pe ea sa sa vad unde o sa lesin pe jos. Si ce s-a intamplat? Am cazut si am dat cu capul de coltul mesei din sufragerie. Am dat cu partea din spate a capului (lobul occipital al creierului mare) si apoi de pe masa a cazut si paharul lu' tati si mi s-a spart fix in fata. Familia mea a venit la mine si a sunat la spital. A venit o salvare si am stat 1 zi pana m-am trezit. (toate cele povestite de dupa lesin sunt povestite de la mami) Doctorul a spus ca am avut foarte mare noroc ca nu am murit pentru ca atunci cand te lovesti cu partea din spate a capului de ceva tare efecitv mori. M-am trezit cu sange uscat pe la gura si nas, cu o durere imensa de tâmple si bandajata pe nas si pe frunte si pe brazul drept (de la paharul spart) Mama deci am stat in spital 6 saptamani sub supravegerea medicilor deoarece era sa mor. Deci efectiv mai aveam putin si muream. Jur. Asta da atentie (glumesc ma) Am cautat răspunsul aluia cu cum sa lesini si i-am dat raport de 5 ori si i-a fost sters rapunsul. Va rog sa nu faceti asa ceva niciodata! Nu stiu ce a fost in capul meu. As fi putut sa mor si de la lovitura si pentru ca efectiv mi-am oprit respiratia. Niciodata, repet NICIODATA sa nu faceti sau incercari asa ceva! Daca vreti atentie duceti-va si spuneti persoanei/persoanelor respectiva/reslective ca vreti sa va bage in seama sau sa fiti imbratisati. Va rog mult sa nu faceti prostia asta. Ok lume. Asta a fost tot. Va pup si va iubesc mult. Paaa.

3 răspunsuri:
| Februar30 a răspuns:

Si celelalte doua unde sunt? Si a fost real sau telenovela?

| StorytimeDeea explică (pentru Februar30):

Nu stiu unde sunt. Cred ca mi-au fost sterse de pe cont sad primul storytime era despre operatia mea de apendicita iar al doile era despre cum a cazut dulapul pe mine la 8 ani. Am sa le repostez curand. Si da. Chair a fost real ce mi s-a intampalt

| Februar30 a răspuns (pentru StorytimeDeea):

La mine a fost invers. Am căzut eu de pe dulap la 8 ani laughing prima data când am crezut ca mor