| Walker a întrebat:

Imi poate spune cineva cum se spune in engleza
"Who am I?" sau "Who I am?" As vrea sa pun titlu la un articol pe blogul meu "Cine sunt eu?" si nu stiu cum este corect.
Dau funda, multumeschappy

Răspuns Câştigător
| LovehopeTrust a răspuns:

Corect se zice Who am I.happy

| Walker explică (pentru LovehopeTrust):

Am mai gasit pe net cateva articole/melodii in care se scria "Who I am" si nu stiam de ce.
Multumesc happy

| LovehopeTrust a răspuns (pentru Walker):

Da stiu unii mai spun asa, iar in melodii se mai spune si asa ca sa rimeze sau chestii din astea...

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In fond, de ce trebuie musai sa fie in engleza? Daca te-ai impiedicat inca de la titlu, presupun ca NU engleza e limba ta materna. Chiar esti dispus(a) sa risti sa scrii incorect intr-o limba pe care n-o stapanesti la perfectie?
Scrie in limba romana, scrie corect, logic si vei avea mult mai multi cititori decat daca ai scrie cu greseli intr-o limba straina. Pentru ca nu va sta nimeni sa citeasca, de la cap la coada, un text vizibil chinuit.
E doar un sfat.

| Anonima264 a răspuns:

Who am I!