| CuTup3u a întrebat:

In ce tara din europa este cel mai bine sa pleci? Nu cunosc nici o limba nimic, dar aici nu am de unde sa imi fac un ban al meu ca sa imi fac o casa si sa cumpar o masina in scurt timp...
Eu Am rude in Italia care ma pot ajuta, limba am auzit ca este usoara, dar nu cred ca este salariu foarte mare, In Germania nu am pe nimeni si limba este destul de grea, salariu este foarte acceptabil, Voi ce spuneti? As vrea sa ma hotarasc acum ca pana la vara sa invat putin limba respectiva

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai bine e sa pleci acolo unde ai de munca. daca pleci fara sa stii o limba si fara loc de munca si fara casa o sa fii doar un boschetar intro tara straina

| Wøodenpints a răspuns:

De ce ai vrea să te duci să muncești într-un loc în care nu cunoști limba?
Te deranjează să hămălești în țara natalăpentru minimul pe economie? Dar poate nici nu ești în stare de mai mult.

| Raisa99 a răspuns:

Anglia sau Franta.