| berges234 a întrebat:

Salut, în străinătate când mergi sa lucrezi și vei sta în cazare cu mai multe persoane. Asta îndeamnă ca vei sta doar în toată casa cu mai multe persoane și dormi singur sau stai în camera și dormi cu mai multe persoane?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde!
Daca inchiriezi doar un singur pat sau toata camera, ca sunt cazari unde-s 3-4 paturi intr-o camera si tu inchiriezi un singur pat, impartind camera aceea, restul casei, baia si bucataria cu toti care locuiesc acolo.
Daca-ti permiti sa-ti inchiriezi singur o camera, atunci chiria este mai mare, dar faci ce vrei in camera pe care ai inchiriat-o.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de oferta pe care o primești, de locul de munca de cat esti dispui sa dai pe cazare samd.

| sierra1 a răspuns:

Să dormi singur in cameră e lux, fapt ce e puțin probabil. Dacă mergi la cules ceva in agricultură, puteți fi și 10 in cameră

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai trebuie sa specifice daca e camera single sau e camera cu mai multe paturi si daca sunt mai multe paturi automat o sa mai bage pe cineva cu tine

| Koba12345 a răspuns:

In 95% din cazuri sunteti mai multi intr-o camera. De asta iti recomanda sa mergi cu un prieten, in caz contrar vei fi repartizat cu altul/altii la nimereala probabil tot cu romani