| AlexDorinel a întrebat:

In ultimele zile m-am simtit naspa, stateam in pat si ma tot gandeam la chestii nasoale pe care le-am facut in trecut si ma simteam vinovat fata de restul lumii.

P.S :Am 15 ani

Ce parere aveti? e normal?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai este normal sa te gandesti la tot felul de lucruri, este foarte greu sa iti controlezi mintea. De fapt... mintea este cel mai greu de controlat big grin Cine face asta, este un "zeu".

Legat de "problema" ta, daca ai facut lucruri in trecut, asta este. S-a intamplat, nu exista nicio sansa si este 100% imposibil sa schimbi trecutul, asa ca nu iti bate capul cu asta. Mai bine concentreaza-te pe prezent happy

Numai bine!

| siriusblack98 a răspuns:

E normal. Se numeste constiinta. Din greseli inveti oricum asa ca nu are sens sa iti faci mustrari zi si noapte.