| anonim_4396 a întrebat:

Înaintea de a citi experienta mea vreau sa va atenționez ca frustrarea nu lipsește deloc. Este o "intrebare" lunga și cringe.

Bun, sa începem cu începutul. De când sunt la scoala am avut mulți prieteni. Cu "R" m-am imprietenit foarte bine și am rămas bune prietene.
Am mers și în excursii și stăteam cu ea în camera și ne distram, dar stai sa vezi.
Anul ăsta de scoala, o "prietena" ca sa-i zis așa, adică îmi era și mie cea mai buna prietena cândva, a intrat în poveste.
Când trebuia sa dam proba de sport, cea de alergat noi doua ( eu cu R) am alergat destul de prost și imediat aflu de la colegi ca ne-a bârfit ca în loc sa alergam noi parcă mergem. No, R s-a enervat și a început sa o înjure, sa îi spună ca are doua fete, și sa o urască. Asta a fost prin începutul anului școlar, prin octombrie.
Faza e ca la R ii place o trupa "BTS" cred ca o știți și no, când o venit și ne-o povestit la noi despre trupa aia imediat "P" (fata de care vorbeam inainte de rau) s-a interesat foarte mult de trupa și practic o devenit obsedata, parcă mai obsedata decât R (nu știu dacă era obsedata dar îi place enorm de mult trupa) no și începea sa își scrie penarul cu numele membrilor de trupa, sa își pună pe telefon poze cu ei, și multe alte lucruri exagerate de fel (mă refer la aia cu penarul).
O văzut R când de "fidela" îi este trupei laughing și o zis sa nu o mai bage în seama pe proasta de mine, ca na, nu am fost noi prietene foarte bune. Ma mai baga în seama când mă bag eu dar în rest nada.
Eu știu lucruri despre BTS și îmi plac piesele lor dar mă, așa ceva, sa iti scrii pe penar și pe foi numele lor numai ca sa impresionezi pe cineva, o persoana normala, nu știu cine ar face asta. A da, P ar face-o laughing.

No si v-am povestit experiența mea, normal, pe scurt ca oioioi cât de lunga este și vreau sa va spuneți părerea despre asta.

P.S: sa știți ca am visat ca i-am dat picioare în gura lui P, hah.

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Asa se intampla cand ai maxim 14-15 ani si esti disperat dupa atentia altora...

| Sofer a răspuns:

Chestii normale de adolescenți.