| shookdazed a întrebat:

Salut,intrebare pentru barbati,cati dintre voi aveti curaj sa initiati o conversatie cu o femeie?
Eu unul inainte eram mai relaxat sa zic asa si initiam discutii cu femeile, insa am observat ca in ziua de azi e din ce in ce mai greu sa faci asta, cel putin ultima incercare acum 2 ani m-a determinat sa nu mai incerc nimic,am fost poate un pic mai insistent cu o femeie daca se poate numi asa sa o scot la o cafea in oras si tipa mi-a zis ca sa o las in pace ca altfel m-a da pe mana politiei...
Eu nu voiam decat sa ne cunoastem mai bine, insa daca am incercat ori se lasau greu ori am patit faza asta...
Voi cum faceti domnilor, initiati voi sau poate asteptati sa pice ceva?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

laughing daca femeia ti-a spus nu, tu ai continuat, deja ai devenit obsedat, ori femeia asa a perceput actiunile tale, de aia in ultima faza, a spus ca suna politia laughing

Se pare ca tu nu accepti sa fii refuzat.Sa tii minte ceva.In momentul cand o femeie te place, iar tu o inviti undeva, garantat va spune da din prima, nu exista sa zica nu, dar doar daca te place.

Daca te place si mai mult, poate sa te invite ea pe tine, inainte sa o inviti tu.

Dar daca nu te place, atunci poti sa insisti cit vrei, insistatul asta nu o va face sa te placa, o va face sa stea si mai departe de tine, asa cum ai povestit ca ai patit.

Poti aborda femei fara problema, iar daca vrei sa nu pierzi timpul, pur si simplu te duci la care iti place, ii spui frumos cati place de ea, si daca accepta sa iasa cum zici tu la o cafea.

Daca spune ca nu ceri scuze frumos, pleci mai departe, nu insisti ca dorel la oi laughing
Asa e bun, ca nu mai stai sa aburesti, sa o iei pe departe si sa pierzi timp. Daca ea te place sau daca este libera si te place fii sigur ca nu va zice nu.
Ori va spune da, ori va spune sai dai nr si cand poate ea o sa te sune.

Poti face si altfel, dar trebuie sa iesi pe la un club, pe la mai stiu eu unde femele stau putin acolo, la bar, in orice loc unde oamenii mai stau, beau ceva, mainica etc.

Vezi o tipa, te uiti la ea, iti place, faci in asa fel incit ea sa observe ca este privita de tine, dar nu te uiti ca vaca la gard laughing asa subtil, apoi vezi la rindul tau daca se uita si ea la tine.

Daca uitatu asta este reciproc, vezi si cum se uita, cit se uita, de cate ori se uita, asa iti dai seama ca tear place. Dupa te poti duce la ea sa-i oferi ceva de baut, sau sa-i ceri nr de telefon etc.

Chestii de astea se fac, ori direct ori tatonezi, ori iei cu forta laughing desi ajungi in cazu asta la bulau.
Daca erai pe timpul cand omu umbla prin paduri, pesteri, acolo mai puteai si sa iei cu forta si sa scapi de bulau laughing desi nici atunci nu prea aveai sanse, doar daca erai tu ala mai puternic si luai tu mai tot, ori faceai legea in tribul ala.

| Cipi1212 a răspuns:

Poate insistența ta a fost de vină.

| 1onur a răspuns:

Daca vreodată vreau sa vorbesc cu o fată cu o femeie o fac și intenția îmi va fi serioasă mi-e nu-mi arde de aventuri și prostime la mine ori este totul ori nimic. Dar nu caut niciun fel de relație cu nici fata și femei. Mulțumesc lui de am un loc de muncă cinstit.