| Mara1234510 a întrebat:

Salut! La ce se folosește legitimația de student și de ce e importantă? Trebuie să o prezinți zilnic la facultate sau atunci când ai sesiunea? E ca un fel de carnet de elev? Eu anul acesta voi începe facultatea și sunt doar curioasa happy Mulțumesc!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.De obicei o arati cand mergi cu trenul sau cu transportul in comun, daca ti se cere.La facultate nu arati nimic, fiecare intra si iese cum vrea, e necesar numai la inceputul anului sa o dai pentru a ti-o viza.In sesiune ti se poate cere carnetul de student de catre unii profi, sa vada ca esti tu, dar cam atat.Ideea e ca oricum exista organizatia studentilor si ii poti intreba orice pe voluntari, majoritatea sunt din anii mai mari si stiu cum sta treaba. Daca alegi sa stai la camin la fel, exista un student reprezentant pentru fiecare an.Succes!