| Awesom a întrebat:

Salut la toata lumea.Cei de la Studio 66 au lansat o piesa de dragoste cu urmatoarele versuri:"Rau cu rau dar mai rau e fara rau/Cine l-ar putea inlocui pe dobitocul tau"? Adica dobitoc=baiat rau?

4 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

OMFG
http://dexonline.ro/definitie/dobitoc
Glumesti sau ai pus intrebarea din plictiseala?

| michelia a răspuns:

E chiar aiurea sa ai un iubit dobitoc.
Sensul e de prostovan; baiat rau e deja o laudahappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Dobitoc" este folosit de cele mai multe ori, in sensul de "prost". Conversatia asta nu isi are locul la Dragoste si sex.

| xAndraa23 a răspuns:

Este o forma de... cum sa-ti spun mai exact thinking Poi respectivul cantaret vrea sa spuna prin " dobitoc " ca el este cel care greseste de cele mai multe ori in relatia cu partenera, el este cel care face mai mult rau, dar totusi el este indispensabil partenerei. Melodia este foarte adevarata, multe cupluri se regasesc in aceasta melodie. Sper ca te-am ajutat :*