| iOuly a întrebat:

Salut la toti. M-am despartit de prietena mea din cauza ca am jignito foarte mult intr-o zi, jignirile au venit dupa ce ea a avut o conversatie cu un divers la telefon ce incerca sa se combine. ea i-a zis ca are prieten cu o fata mai zambitoare... diversu incerca sa afle mai multe detalii despre mine si ea statea la negocieri la telefon sa il convinga pe divers sa o lase in pace. In momentu ala i-am zis prietenei mele sa imi dea telefonul am vb cu diversu si deodata prietena mea mi-a luat telefonul din mana brusc si l-a inchis de tot. Mi s-a parut ceva frustant...in fine + multe alte neintelegeri minore. Intrebarea este: Eu ii spun ca o iubesc mult, ea imi zice ca ma iubeste la fel de mult vrea sa fie cu mine dar nu mai poate?! De ce? ce e asa greu sa treaca peste? Ma lamureste cineva?happy fetele hai un pic de >ajutor:"

Răspuns Câştigător
| Oliveoo a răspuns:

Pai, parerea mea e ca respectiva a vrut sa te faca gelos si chiar a reusithappy dar se pare ca totusi te iubea deoarece a actionat asa: "Nu mai pot fi cu tine". Mi se pare ca "Ea" chiar flirta cu respectivul si ca ea a gresithappy Tu nu esti de vina fiindca ea vorbea cu un altul la telefon. Daca chiar nu vroia sa vorbeasca cu acela, il punea pur si simplu pe lista de respingere sau ii inchidea telefonulhappy si din moment ce ti-a inchis telefonul in timp ce vorbeai cu "El" inseamna ca nu vroia sa aflii ceva ce respectivul ti-ar fi putut spune.
In ceea ce priveste impacareathinking hmmm, daca o sa fiti o vreme amici si apoi va impacati, cred ca nu o sa mai mearga la fel ca inainte.
Poti sa ii explici dc ai reactionat asa si daca te BX te va ierta cu sigurantahappy

4 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

De ce? Trezeste-te la realitate. Daca era o fata de treaba si te iubea nici nu mai statea la vorbe cu acel individ si ii inchidea telefonul pe loc.Si inca un amanunt.s-a saturat de tine, vrea ceva nou, sa experimenteze noi senzatii si altele.Deci pe romaneste te-a folosit.

| poppies a răspuns:

Cred ca ai actionat putin caaam ciudat.Adicaa.puteai pur si simplu sa ii spui cu frumosul sa inchida telefonul.Consider ca ar trebui sa vorbesti calm cu ea si sa ajungeti la o intelegere, sa-i spui tot ce te apasa.Cred ca sunteti niste oameni maturi nu copii.nu?happyNu jignirile sunt o solutie intr-o relatie, ci o vorba buna.Incearca sa iei legatura cu ea.ai fost putin "rau"cu jignirile astea. Good luck!

| Mady14ian a răspuns:

Pooi ea probabil a vrut sa fie amik cu diversul, tu ai fost gelos si ai dat dovada de magarie reactionand asa,,, daca o iubesti atat de mult dupa cum spui las-o un timp in pace fiti amici apoi lovitura finala,, vrei sa ne impakam>?,, ( e doar punctul meu de vedere, vazuith de o fata)

| iOuly explică:

Deci "te iubesc si vreau sa fiu cu tine dar nu pot" = nu vreau? thuamne...incerc sa ma mint singur ca vreasad