| MyloveisJamaica a întrebat:

M-a vazut o vecina cu tigara in mana si cred ca ma spune mamei. ce as putea sa fac sa scap de belele?

Răspuns Câştigător
| Helper01 a răspuns:

Fii sincer cu ea! Serios! Te ajuta cu ceva daca o minti? Eu nu prea cred! V-a iesi mult mai urat daca minti...Bafta! Funda?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Tu crezi că mama ta nu ştie că fumezi?
Mirosul de ţigară este foarte persistent.
Se îmbibă în haine, în păr, în gură şi este foarte, foarte uşor sesizat de o persoană care nu fumează.
Toate sfaturile primite sînt nişte prostii.

| Fridăm a răspuns:

Ori să te laşi, ori să'i spui mamei tale că era a unui prieten ce te'a rugat să o ţii puţin, până intră la magazin. Bănuiec că adevărul nu ai de gând să îl spui.

| Helper01 a răspuns:

Fii sincer cu ea
va fi bine

| MyloveisJamaica explică (pentru Helper01):

Dar faza este ca am o mama cam dificila sad

| Helper01 a răspuns (pentru MyloveisJamaica):

Fii sincer cu ea! Serios! Te ajuta cu ceva daca o minti? Eu nu prea cred! V-a iesi mult mai urat daca minti...Bafta! Funda?