| CRBL a întrebat:

Salut.Ma numesc Ionut Lucian.Am apelat la TPU cu gandu de a ma ajuta.La nume la messenger am ισηùţ Ļùςιαη si m-am plictisit de el.Ati putea sami recomandati ceva mai smecher? Ceva tot cu litere din acelea.La inceput am avut Ionut Lucian.
Cea mai buna recomandare primeste

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ιωνουτζ Λουκιaν.
"Ci" nu exista in greaca,in mod normal se citeste "chi",sa stii!
Mai poti scrie Iωνουτζ Λουςιaν si iti iese Ionuts Lusian,parca mai aproape.
Funda,las-o,doar invata literele ca, na, te faci de ras!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai cerebel!
Tu stii ce nume ai scris? Isiuts Lusiai,in nici un caz ionuts Lucian,oricat ti s-ar parea ca seamana, literele folosite sunt din alfabetul grecesc, oare de ce-ti bati tu singur joc de tine?

| CRBL explică (pentru greece12):

Ai putea sami gasesti in greaca cum se scrie Ionut Lucian? Promit funda!

| greece12 a răspuns (pentru CRBL):

Ιωνουτζ Λουκιaν.
"Ci" nu exista in greaca,in mod normal se citeste "chi",sa stii!
Mai poti scrie Iωνουτζ Λουςιaν si iti iese Ionuts Lusian,parca mai aproape.
Funda,las-o,doar invata literele ca, na, te faci de ras!