| xElcadron a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste sfaturi de slabire? Am 57 kg la 11 ani si as dori sa slabesc cam 5-6-7 kg pana incepe scoala... Daca s-ar putea sa-mi dati sfaturi naturale. Nu cu dicarbonat sau nu stiu ce doctor sau mai stiu eu ce.
Ofer funda! :3

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-mănâncă echilibrat, variat, moderat, renunță la pâine, dulciuri, orice mâncare fast food, chipsuri, chestii, trestii, fără sucuri din comerț, vrei suc, ia fructe și fă-le tu.
-mâncare gătită sau crudă, deci fiert, copt sau proaspăt
-mai puțin ulei în mâncare, mai puțin din cât pui de obicei
- folosește ulei de măsline extra virgin
-Bea 2 l apă
-mănâncă de mai multe x pe zi, 3 mese și 2 gustări
- sport, jogging, alergat, exerciții în casă, urmărești video-uri cu aerobic, dansezi.
-nu te mai gândi așa mult la faptul că trebuie să slăbești, doar respectă aceste mici ''reguli'' sau ''trucuri'' și o să scapi de probleme
-dormi suficient
Nimic mai simplu de atât.
Dacă vrei să nu renunți în totalitate la vicii, îți poți permite din când în când, ceva dulce sau eu știu, dar nu abuza.