| anonim_4396 a întrebat:

Maine merg la pizza cu una din cele mai bune prietene si cu un baiat de care imi place...dar nu stiu despre ce sa vorbim.
Imi dati si mie va rog niste subiecte de discutat?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si ce-o sa faci daca niciun subiect din lista nu-l intereseaza?
Si cum o sa incepi conversatia pe un anumit subiect? Asa? Din senin?
Presupunand ca niciunul dintre voi nu e mut, o sa ajungeti, din vorba in vorba, la un subiect de conversatie.
Asta nu e ceva pentru care sa te duci "cu tema de-acasa". Lasa conversatia sa se desfasoare si, acolo unde observi puncte comune, insista.

1 răspuns:
| cristinicamititica a răspuns:

Incepe o discutie despre ceea ce va intereseaza pe toti trei. intreb-o si pe prietena ta despre ce i-ar placea. de exemplu despre colegi, animalutul de companie (in caz ca ai asa ceva si e intereseaza), ultimul film pe care l-ai vazut etc. mult noroc!