| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, oare la academia de politie din Bucuresti sau la scoala de agentii din Cluj se va schimba legea? adica sa nu se mai dea examen din romana, istorie si engleza sa se dea din altceva se poate peste vreo 5-6 ani?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce se poate, este la latitudinea MAI sa stabileasca modul si conditiile de admitere, le poate schimba in fiecare an. Nu putem sti ce o sa fie la anul, dar peste 5-6 ani. Numai bine!