| Ramo137 a întrebat:

Pentru fumatori!laughing
Fumez diferit de toata lumea. Gen eu trag din tigara direct in piept din ea.
Toti trag direct in gura apoi in piept.
Asa fumez de mult... cam de un an. Mie imi e greu normal ca ei. Mi se pare mult mai tare si naspa la gust.
Azi mi-au zis ca fac cancer la gat daca continui asa si se panicasera cam totilaughing sa nu mai fumez in stilul asta.
Nu stiu daca e real sau nu.
Vreau un raspuns de la fumatori daca e grav sau nu daca stiti doar sigur. Nu cu d-alea "lasa-te de ele" Ca o sa va pierdeti doar timpul.

Funda!

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Soțul meu e fumător și tocmai ce a trecut prin 3 preinfarcturi, operatie pe cord deschis și acum e supus de a purta toată viața lui o masinarie care ii da impulsuri electrice la inima când o simte mai slabă sau încetează să mai bată, medicamente asemenea. Asa că gândește-te daca mai vrei sa te joci cu viața ta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să te consulți cu cumnatul meu, a murit la 63 de ani. Cancer de plămâni. Dă-i lui funda.

| RoCkKiD a răspuns:

Este irelvanta tehnica, fumul tot trece si prin gura si prin trahee. Ai parte de aceleasi riscuri ca si fumatorii care imbratiseaza alte tehnici.

| Ramo137 explică:

Da bine ca nu mi.a raspuns nimeni la ce am intrebat.

| Autumnsparkle a răspuns:

Da, poți face cancer și nu numai de la modul tău de a fuma, pentru ca fumul acela nu mai e "diluat" cu aer și e numai dioxid de carbon și substanțe toxice