| xxBRDxx a întrebat:

Prietenul meu are un film pe cd, si eu vreau sa fac o copie pe un cd gol(blank). Cum pot face copia de la cd prietenului meu la cd gol al meu. Vreau explcatia de la A la Z. Dau fundawinking

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Buna! Ce puteti face.Baga CD in calculator si-l copiaza.Scote CD si baga DVD de 4, 7Gb. Daca are NERO il activeaza si da click pe copy DVD o sa-i apara ADD, da click si se duce la locul unde la copiat.Deschide folderul si copiaza pe rind filmul si traducerea nu si extensia. da RUN si asta este tot. Suces!

| nelu13 a răspuns:

Copiaza filmul in calc. apoi introduceti cd gol in unitate, deschide nero si alege data cd daca filmul este format avi sau dvd video daca filmul este format dvd. apoi dai add si alegi filmul pe care vrei sa-l copiezi. dai next si inainte sa dai burn alegi viteza de ardere. daca este pe cd pui viteza la 24 deca este dvd la 4. bafta