| RorySan a întrebat:

Salut.
Sa spunem ca s-au incheiat inscrierile la facultate si atunci cand spune"Redistribuirea locurilor rămase neocupate"...ce inseamna mai exact?
Adica m-as putea inscrie. Daca nu am facut-o?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Redistribuire:

la secția A sunt înscriși 100 pe 50 locuri
la secția B sunt înscriși 10 pe 100 locuri

prin redistribuire, 50 de la A sunt inscriși la B

dacă pe cele 40 libere mai acceptă înscrieri, aia e partea II

| RorySan explică (pentru sierra1):

Multumesc mult

| sierra1 a răspuns (pentru RorySan):

Baftă 02!

| RorySan explică (pentru sierra1):

Aww..mersii^^

| RainmakerX a răspuns:

ASE laughing

Iti spun eu ce se intampla la ASE.
Intrucat s-a eliminat examenul de admitere prin anul 2015, admiterea la ASE se face pe baza de dosar.

Foarte multe persoane cu medii mari vin la ASE inainte sa dea admiterile in alte parti unde au examen (ex poli, universitate) caci le este frica sa nu ramana pe afara, sa nu ia acele admiteri.

Dupa ce vad ca au luat acele examene, renunta la locul de la ASE, iar locurile ocupate initial de ei raman goale.

Succes! Ne vedem acolo laughing