| Unuseranonim a întrebat:

Salut. Se mai confrunta cineva cu anxietate sociala? Care e cel mai eficient remediu prin care o poti tine sub control? Eu de fel sunt introvertit, iar in copilarie tindeam sa fiu foarte timid, dar odata cu inaintarea in varsta am realizat ca sufar de anxietate sociala, iar simptomele nu le pot controla din pacate... Mai trece cineva prin asta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generală, te înțeleg perfect. Și eu sunt introvertit și am fost timid. Aici poți să afli mai multe informații. La tine s-ar putea să nu fie generală, totuși:
https://www.clinicaoananicolau.ro/anxietate-sociala/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din fericire nu mă confrunt cu așa ceva.
Încearcă să faci psihoterapie. Te poate ajuta. happy

| FantasyBoy a răspuns:

Cauzele anxietatii pot fi psihologice(parinti posesivi sau/si abuzivi, intamplari nefericite petrecute in primii ani de viata, etc) sau endocrinologice, proasta functionare a unor glande.