| RzV1999 a întrebat:

Stie cineva o reteta de ketchup cu paprika (si cu condimente cat mai comune)? Nu mi-au placut retele de pe site-urile de gatit si d-aia va intreb pe voi.

1 răspuns:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Iti spun eu reteta de ketchup pe care o facem.
2 kg rosii, 8 gogosari, 2-3 ardei iuti, 10 catei de usturoi, 4 cepe mari. (taiate felii, fierte pana se inmoaie, se dau prin masina de rosii)
100 gr zahar, 200 ml otet, 2 lingurite de piper macinat, 1 lingurita de scoritsoara, 1 lingura de sare.
Se fierbe sucul rezultat alaturi de condimente pana devine ca o smantana.