| Alissa193 a întrebat:

Stie cineva vreo aplicatie care sa ma ajute sa editez(mai concret sa tai) un video care are o lungime de 1 minuta(si 3 sec). Suna ciudat dar am de facut o prezentare in 7 minute si mi-as dori sa scurtez din video ca sa cistig mai mult timp pentru prezentarea textului.

3 răspunsuri:
| Alissa193 explică:

Pai am si in format mp4 si.avi, dar problema este ca e prea scurt pentru movie maker sau alte aplicatii de acest gen.Are doar 1 minuta si 3 sec. Aplicatiile pe care le-am download-at permiteau editarea/taierea clipurilor daca erau mai mari. Oricum mersi Tybyshorr.

| ioanaisfetcu a răspuns:

Virtual Dub?

| tybyshorr a răspuns:

Aplicatii sunt multe,unele mai usor de folosit altele mult mai complexe...
depinde mult si de formatul fisierului...
avi,mpg etc.
te poti uita la extensia fisierului si dupa aceea cauti simplu pe youtube "cum pot 'imparti, taia' un video mpg sau avi ".
Nu este foarte dificil, te pot ajuta cu asta daca nu te descurci.bafta si numai bine