| catalin542000 a întrebat:

Salut.
Sunt curios de unde reușesc unii oameni sa facă rost de placi video de ultima generație?
Adica mai exact, vad pe olx diverse anunțuri cu câte o cutie mare în care sunt vreo 4-5 placi video rtx 3090 la vânzare sigilate, bineînțeles, prețul este pe măsură dar sunt curios de unde fac oamenii rost de placi.

Doar bănuiesc ca nu este nimeni nebun sa își cumpere 4-5 rtx-uri 3090 și după sa le vândă ca nu merita și este și o pierdere mare de bani.

De asta și întreb, sunt curios de unde și cum reușesc unii oameni sa facă rost de placi video, bănuiesc eu la un preț oarecum redus, pentru ca la noi un 3090 depășește 10. 000lei iar pe olx cel mai mic preț este de 8000-8300lei.
Automat categoric din străinătate de unde o fi făcut rost de placa, o fi luat-o cu vreo 7000lei pe cel puțin, altfel bănuiesc ca nu-i nimeni nebun sa cumpere la peste 10. 000lei și sa vândă pe olx cu 8000lei, mai ales în condițiile în care în ziua de astăzi toți avem nevoie uriasa, imensa de bani și mai ales ca de obicei, nimeni și nimeni nu face "pomeni" pe GRATIS!

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Le cumpara din strainatate la pret decent in magazin si dupa o vinde la suprapreti aici. Iti dai seama ca nu garantie, dar is destui cu bani si fara rabdare cat sa merite.