| 07mry13 a întrebat:

Sunt foarte racit si nu stiu cum pot sa imi desfund nasul, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Bunicul62 a răspuns:

Picaturi de la farmacie sau faci asa bixtonim+1 fiola de feniramin+1 fiola de hidrocortizon. Farantat in 2 min este desfundat. Poti face si leacul care este la noi in sat.apa calduta sarata cam ca la muraturi tragi pe nas, si face la fel.Sau faci inhalatie cu ceai de musetel pui o cratita cu 1/2 l apa cind clocteste pui 3 plicuri de musetel o iei de pe aragaz si stai cam 5 min pui prosopul in cap si tragi aburul fierbinte pe nas il dai arara pe gure apoi invers si sa vezi ce bine este, sa nu fie aburul prea fierbinte sa nu te oparesti sa fie suportabil temp>40C casapeste microbii, metoda buna si pentru scos puncte negre cind se dilata porii pui mina pe verigheta si dai incet si se scoate toata mizeria

1 răspuns:
| Libelle a răspuns:

Lasa fiolele de nu stiu ce substante ciudate.
In 1 litru de apa fiarta pui cateva picaturi de esenta de menta sau maghiran, iti pui un prosop pe cap si ramai cu aburii cateva minute acolo.