| AlexCicura a întrebat:

Salut,sunt intr-un impas **MULT TEXT**
Cum am zis sunt intr-un impas cu scoala.O sa incerc sa explic in cateva randuri cat pot de bine.Mie de mic mi-au placut masinile,mecanica,si tot ce tine despre masini,tatal meu fiind instructor auto, sofer profesionist(TIR-ist) si sofer pe microbuz.Acum sunt in clasa a8a si nu prea mai invat sincer...Pana anul acesta am avut numai 9 si 10 dar anul asta am fost cum sa zic..DEZORIENTAT..Ma gandesc pana la urma cu ce ma ajuta atata scoala, avand in vedere ca eu vreau sa ajung mecanic.Acum m-am gandit sa vin la CTT Brasov (Colegiul Tehnic de Transporturi Brasov). Mama ma sustine oricum dar nu stiu sincer ce sa fac.
As vrea raspunsuri doar de la cei care inteleg ce zic nu raspunsuri de genul:INVATA CA FARA SCOALA NU AJUNGI NIMIC
Multumesc anticipat, Craciun fericit! 1

Răspuns Câştigător
| KR0NSTADT a răspuns:

Acest colegiu tehnic ar fi bun pentru tine. Dar, atenție, și aici trebuie să înveți. Ceea ce înveți în cadrul acestui colegiu îți va prinde bine atunci când te izbești de problemele practice.
Dacă simți că asta vrei să faci, atunci fă-o fără ezitare, mai ales dacă spui că ai o pasiune pentru mașini. Succes, puștiule!