| catalin542000 a întrebat:

Salut, tot am cautat pe net raspuns la aceasta intrebare si nici ca nu gasesc.
Poate stiti voi!
Cati bani (mai exact centi) faci pe o descărcare( ma refer la faptul că daca eu as fi postat o aplicatie sau joc pe magazin play Android si cineva descărca aplicația sau jocul), cati cenți câștigi dintr-o descărcare?
As dori sa imi fac o idee ca sa stiu cam cat castiga aplicatiile cu 20.000-50.000-100.000 downloads.
Si ca sa imi fac o idee trebuie sa socotesc nr de download la cenți pe care ti-i da la 1 download.

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Daca nu ai pus bani pe aplicatie atunci nu primesti nimic pe descarcare
daca ai pus bani, atunci cati bani ai pus... TU decizi cat valoreaza aplicatia