| anonim_4396 a întrebat:

A ti fost muscati de țînțari? Si cum face ti sa scapati de ei? o seara bună. Sanatate multă.

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu prea am vazut picior de tantar pe aici.
Sunt plase pttantari care se monteza la ferestre, sunt spray-ri insecte
Si aparate cu pastilute special pentru indepartarea lor
http://www.carrefour-online.ro/......10buc_raid

18 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Exista oare om care sa nu fi fost muscat de tantari? Ca sa scapi de ei, cea mai eficienta metoda este sa dai foc la o pastila. E mult mai rapid decat sa o bagi intr-un aparat.

| untu a răspuns (pentru AFR81):

Da, il dai foc si il stingi si scoati numai mult fum, apoi iesiti din camera, lasati fummul sa actioneze cel putin 5 minute!

| Drimmero a răspuns:

M-am ciupit intr-o seara, imi daduse teroare si nu aveam nici pastile ceva ca sa-mi nimicesc, ma enervase in seara aia, incercam sa dorm cand ii auzeam cum bazaie si cand ma ciupeau, imi venea sa arunc cu ceva in ei, daca aveam posibilitatea!

| Doub a răspuns:

Nu doar că m-au muşcat, piciorul meu stâng a fost ciopârţit de ei.
Încearcă cu Autan, găseşti la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti au fost, ma rog, in afara de copii care sunt in burtica mamei lor si a celor care au stat intr-un balon pana acum laughing
Erau niste pastile, le dadeai foc si crapau fraierii.
Nu stiu cum se numeste.
Sau cauti pe net un dispozitiv de il bagi in priza si tot asa, mor.

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e bine sa dati foc la pastile pentru tantari, este toxic pentru organismul dvs.folositi pastila intr-un dispozitiv special antitantari!

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa aveti la balcon sau la pervaze niste ghiveci cu Regina -noptii, floare puternic mirositoare care emana parfumul intens noapte incat nici tantarii nu suporta mirosul florilor, nu va mai indrazni sa intre in casa! Am flori de Regina-Noptii in fata casei si nu am tantari in casa!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Ah,mersi, nu stiam, am sa pun in practica.
E interesanta chestia cu florile, nu o stiam :S

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiti de ce? pentru ca tantarii cauta dioxidul de carbon care emana omul la expiratie si il poate detecta cu ajutorul simturilor si isi gasete tinta! Mirosul florilor ale reginei-noptii puternic mirositoare, se amesteca mirosurile si tantarii se dezorienteaza simturile si ei nu mai stiu incotro e tinta si se indeparteaza de sursa!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Ii debusoleaza pe fraier laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Domnul ajuta foarte mult
http://www.webstaurantstore.com/......2-case.jpg

Dar la mine nu prea sunt tantatri.

| n1445 a răspuns:

Exista tot felul de dispozitive si spray-uri. Pentru bube si umflaturi iti recomand Fenistil.

| Miihaa a răspuns:

Poti sa te duci la farmacie si sa intrebi.

| Anonime a răspuns:

Autan!

| UnderPressure a răspuns:

Autan.

| Assassina a răspuns:

Spiralele sunt cele mai bune...Le dai foc(au suport) si tantarii te lasa in pace. Stiu ca functioneaza pentru ca am fost la Delta Dunarii si stiu ca mereu dadeau foc la alea si tantarii dispareau.Ca la betisoarele parfumate. Daca vrei iti pot da si un link.

| takemyword a răspuns:

In general ca sa scap de tantari incep sa fug dupa ei prin camera pana reusesc sa-i plesnesc, apoi curat peretii de sange.
Incearca RAID.