| thegame9 a întrebat:

Acum sunt pe cls a-9-a la un liceu de chimie la profilul protectia mediului si as vrea sa ma transfer la alt liceu mai bun la profilul matematica-informatica. Ce trebuie sa fac pentru a ma transfera?(am auzit ca se dau diferente dar daca stiti la ce discipline va trebuii sa le dau spuneti-mi plzz)
Mentionez ca am terminat anul scolar cu media 8.90

1 răspuns:
| Dragos4SAD a răspuns:

Depinde la ce fel de liceu si cat de avansat este liceul dorit, cred ca ti-ar trebui mai mult de o medie de 9 pentru. a te duce la un liceu bun, dar ca sa iti iasa media, te sfatuiesc sa iei 9.20 anul urmator pentru a avea pe cei 2 ani media 9.In rest ce ai scris nu ma pricep.